Jesteś tutaj: HomeUczelniaArchiwum aktualnościAktualności

Stanowisko Prezydium KRePSZ

Stanowisko Prezydium Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych

Stanowisko KRePSZ

Wystawa Stan wojenny w Polsce - 13 grudnia

Dniu 18 grudnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej została otwarta wystawa upamiętniająca wprowadzenie w 1981 roku stanu wojennego w Polsce. Otwarcia wystawy dokonali poseł Anna Cicholska i rektor PWSZ prof. dr hab. Leszek Zygner. Ekspozycja przygotowana przez Stowarzyszenie "13 grudnia" i Instytut Pamięci Narodowej składa się z kilkunastu tablic, które opowiadają o "drodze do stanu wojennego", czyli m.in. strajkach i podpisaniu porozumień sierpniowych, tragicznych incydentach stanu wojennego, w tym pacyfikacji KWK "Wujek" i demonstracji w Lubinie, a także oporze społeczeństwa: powstaniu "Solidarności Walczącej", drugoobiegowych wydawnictwach i podziemnym Radiu Solidarność. Wystawa przypomina także o drugiej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny.

Czytaj więcej: Wystawa Stan...

V Akademickie Targi Pracy PWSZ Ciechanów- 6 grudnia 2017 roku.

 Dnia 6 grudnia 2017 roku po raz kolejny odbyły się w naszej Uczelni Akademickie Targi Pracy. To już piata edycja tego wydarzenia. Organizatorem targów było Biuro Karier "Partner" Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie oraz ciechanowska filia Wojewódzkiego Urząd Pracy w Warszawie. W tym roku targi odbyły się pod hasłem „Niepełnosprawni też chcą pracować”. Wspólnie podjęliśmy inicjatywę polegającą na dostarczeniu kompleksowej wiedzy, doświadczeń i inspiracji, które pomogą nam wszystkim przełamywać utarte schematy myślenia w sytuacji zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Naszym celem było, aby pracodawcy którzy osiągnęli sukces w zatrudnieniu pracowników z niepełnosprawnością mogli w formie debaty przedstawić bariery, które pokonali w reorganizacji własnych firm w celu dostosowania stanowisk pracy do specyficznych potrzeb tej grupy. Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół ponadgimnazjalnych. Targi miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy. Otwarcia V Akademickich Targów Pracy dokonali Prorektor Grzegorz Koc i Dyrektor WUP Jakub Gwoździk którzy powitał gości i licznie zgromadzoną młodzież.  W strefie prezentacji wystąpili:

Czytaj więcej: V Akademickie...

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

20 stycznia 2018r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Turnieju Piłki Nożnej Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie o Puchar  Rektora.
W turnieju mogą brać udział drużyny składające się ze studentów jednego wydziału i kierunku studiów. Drużyna może liczyć do 10 zawodników, na boisku gra czterech zawodników + bramkarz. Czas trwania zawodów i system rozgrywek będzie uzależniony od ilości drużyn. Zapewniamy: okazały puchar dla zwycięzców, pamiątkowe medale dla trzech pierwszych drużyn, wodę dla spragnionych i wspaniałą sportową zabawę.

Zgłoszenia drużyn (zawierające: nazwę zespołu, telefon do kapitana, listę zawodników, rok studiów, wydział, kierunek) prosimy składać do mgr Mirosława Boniakowskiego do 17.01.2018 r. (tel. 664 031 647).

Termin Turnieju: 20.01.2018 r. godz. 9:00
Miejsce: Hala MOSIR w Ciechanowie.

„UROKI ZIEMI CIECHANOWSKIEJ”

          W dniu 1 grudnia 2017 roku w galerii gmachu głównego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Ciechanowie została otwarta wystawa poplenerowa III Pleneru Malarskiego pt. „Uroki Ziemi Ciechanowskiej”. Organizatorem wystawy jest Ciechanowski Oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich przy wsparciu Prezydenta Miasta Ciechanów i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

  

Czytaj więcej: „UROKI ZIEMI ...

Bartłomiej Rybarczyk i Klaudia Bojarska zwycięzcami zawodów w wyciskaniu na ławeczce leżąc

6 grudnia 2017 r. w siłowni PWSZ odbyły się zawody w wyciskaniu na ławeczce leżąc o Mistrzostwo PWSZ w Ciechanowie w kategorii kobiet i mężczyzn.
Formuła zawodów zakładała, że na końcowy wynik wpływ miał rezultat uzyskany w wyciskaniu, jak również waga zawodnika. Zastosowano tzw. kalkulator Wilks’a.
Najlepsi zawodnicy z miejsc II – V otrzymali pamiątkowe statuetki, zwycięzcy okazałe puchary, a pozostali uczestnicy okolicznościowe medale.
Prezentujemy klasyfikację końcową zawodów – 5 pierwszych miejsc i ilość zdobytych punktów.

Czytaj więcej: Bartłomiej...

stopka