Jesteś tutaj: HomePomoc socjalnaKredyty

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

Czytaj całość

Kredyty

Student, niezależnie od systemu studiów, może uzyskać kredyt studencki na preferencyjnych warunkach. Kredyt może być udzielony na okres do 6 lat. Pierwszeństwo w uzyskaniu kredytu mają studenci o najniższych dochodach na osobę w rodzinie. Kredyt jest wypłacany w miesięcznych ratach przez cały okres studiów (obecnie 600 zł miesięcznie). Podczas trwania studiów i dwa lata po ich zakończeniu, odsetki spłacane są ze środków Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich. Student zaczyna spłacać kredyt po 2 latach od zakończenia studiów, a okres spłaty jest dwa razy dłuższy niż okres kredytowania.

Wnioski o przyznanie kredytu należy składać w wybranym banku, na ustalonym przez bank formularzu, w okresie od 1 października do 15 listopada.

stopka