Jesteś tutaj: Home

tekst alternatywny

button

SZKOLENIE BHP

Dla studentów pierwszego roku rozpoczynających naukę w roku akad. 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (od 01.10.2019 obowiązuje nowa nazwa Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie) odbędzie się szkolenie wstępne w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, które jest warunkiem dopuszczenia do zajęć.

Terminarz szkoleń:

02.10.2019r.  godz. 900 dla studentów studiów stacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w Auli Głównej w budynku uczelni ul. Wojska Polskiego 51.

04.10.2019r.  godz. 1630 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Filia w Mławie, Wydział Nauk Technicznych i Społecznych - szkolenie odbędzie się w Auli w budynku uczelni, Mława, ul. Warszawska 52.

05.10.2019r.  godz.  1600 dla studentów studiów niestacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w sali wykładowej nr 102 w budynku uczelni ul. Narutowicza 9.

Obecność na szkoleniu obowiązkowa!

PROJEKT RICH 2020

logo rich2020Informujemy, że na stronie internetowej Projektu RICH 2020 (Research Infrastructures Consortium for Horizon 2020) będącym siecią punktów kontaktowych Infrastruktury Badawczej zamieszczono informację o projektach zapewniających naukowcom bezpłatny dostęp (Transnational Access) do najlepszych europejskich laboratoriów, obserwatoriów, kolekcji naukowych itp.

Lista obejmuje projekty (tzw. Integrating Activities) z różnych obszarów badawczych i zawiera linki do stron internetowych poszczególnych projektów, poprzez które składa się wnioski o finansowanie badań (oraz kosztów podróży i pobytu na okres od 1 tyg. do 3 mies.). Wszystkie niezbędne koszty pokrywane są z budżetu każdego projektu. Warunkiem jest wyjazd do kraju innego niż kraj pobytu.

Wnioski oceniane są w procedurze konkursowej pod kątem jakości naukowej oraz zgodności proponowanych badań ze specyfiką infrastruktury. Konkursy ogłaszane są zarówno okresowo, jak i w formie naboru ciągłego. Do udziału w konkursach zachęca się szczególnie młodych naukowców, m.in. doktorantów.

W przypadku infrastruktury informatycznej (e-infrastructures) z budżetu projektów pokrywane są koszty dostępu do superkomputerów, sieci gridowych, repozytoriów, baz i banków danych itp.

Zapraszamy do korzystania z tych możliwości rozwoju!

Źródło: http://www.kpk.gov.pl/?p=26851

MSZ