Jesteś tutaj: HomeAktualności wydziałoweKolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku

Kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku

Kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS z udziałem studentów pielęgniarstwa PWSZ !

Ludzie dobrego serca mogli dołączyć do potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja została przeprowadzona w MDK-u w Makowie Mazowieckim 10 I 2015, gdzie od godz. 9 do 17 zarejestrowało się aż 56 osób. Została zorganizowana z myślą m.in. o pochodzącej z Makowa Ani Stańczak, która choruje na nowotwór.

Dzięki temu szanse na znalezienie Jej bliźniaka genetycznego się zwiększyły. Ania była obecna w niedzielę w MDK-u, gdzie spotkała się ze swoimi przyjaciółmi z liceum.

Na zdjęciach: Wolontariuszki – AngelikaMilewska-Delura i Małgorzata Delura - studentki pielęgniarstwa PWSZ w Ciechanowie; Wolontariusze DKMS ; Ania Stańczak (dziewczyna w czerwonym sweterku, dla której zorganizowana była akcja) oraz jej była klasa z wychowawczynią, z LO z Makowa Mazowieckiego