Jesteś tutaj: HomeAktualności wydziałoweOgólnopolski Tydzień Kariery’2013 „ODKRYJ TALENTY SWOJEGO DZIECKA”

Ogólnopolski Tydzień Kariery’2013 „ODKRYJ TALENTY SWOJEGO DZIECKA”

Po raz czwarty Wydział Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych kierunek: pielęgniarstwo, we współpracy z Biurem Karier „Partner”, włączył się w V Ogólnopolski Tydzień Kariery’2013, który w tym roku przebiegał pod hasłemODKRYJ TALENTY SWOJEGO DZIECKA”.

W ramach tegorocznych obchodów OTK studenci III roku pielęgniarstwa uczestniczyli m.in. w spotkaniach z młodzieżą licealną w II LO (z mgr M. Zagroba i dr E. Wiśniewską) oraz w I LO  (z mgr J. Wierzbicką i dr A. Bukowską).

Podczas spotkań wykonywano:

1. Wykonywano bezpłatne pomiary:

• poziomu glukozy we krwi
  • masy ciała i wzrostu (z wyliczaniem BMI)
  • ciśnienia tętniczego krwi

2. Prowadzono pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością trenigu na fantomach

3. Prowadzono naukę samobadania piersi

4. Stwarzano możliwość sprawdzenia przez uczniów swoich umiejętności (talentów) w zakresie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, udzielania I pomocy przedmedycznej

5. Udzielano porad w zakresie zdrowego stylu życia.

W ramach OTK studenci III roku z mgr M. Zagroba uczestniczyli również w Targach Ekonomii Społecznej, które odbywały się w dniu 23 X w Hali Sportowej. Podczas targów studenci mieli możliwość zapoznania się z prezentowanymi efektami działalności podmiotów ekonomii społecznej, obejrzenia występów artystycznych, a także uczestnictwa w panelach dyskusyjnych.

Efektem OTK’2013 i Targów jest nawiązana współpraca z Fundacją „LEPSZE JUTRO”.
W budynku WOZiNH odbyły się już spotkania przedstawicieli Fundacji ze studentami pielęgniarstwa, którzy zadeklarowali gotowość do wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności zdobytych w toku studiów do pracy w ramach wolontariatu.