Jesteś tutaj: HomeAktualności wydziałoweOstry finisz studentów kulturoznawstwa

Informacja dla nowych studentów

Drodzy studenci,

w naszej Uczelni funkcjonują platformy internetowe, służące do elektronicznej komunikacji. Są to m. in.:

  • Moodle - platforma edukacyjna, na której zamieszczane są aktualne plany zajęć oraz bieżące informacje dotyczące spraw studenckich, zaliczeń, egzaminów, itd.
  • WIRTUALNY DZIEKANAT - sprawdzanie ocen, zaległości finansowych i numerów kont
  • Katalog biblioteczny OPAC - wyszukiwanie i sprawdzanie dostępności zbiorów znajdujących się w Bibliotece Uczelnianej

Korzystanie z powyższych platform to najszybsza, a czasami jedyna droga do uzyskania niezbędnych informacji. Aby uzyskać do nich dostęp, zapoznaj się z poniższą instrukcją:

  SPOSOBY LOGOWANIA DO PLATFORM INTERNETOWYCH
(Wirtualny Dziekanat, moodle, katalog biblioteczny OPAC)

PAMIĘTAJ: konta na powyższych platformach są powiązane z Twoim nr albumu oraz adresem e-mail podanym podczas rejestracji w IRK.

Jeśli korzystasz z innego adresu e-mail, powiadom o tym dziekanat lub dział informatyczny, ponieważ jeśli utracisz dostęp do którejś z powyższych platform (problemy z zalogowaniem, zapomnisz hasła, itp.) i będzie potrzebna nasza pomoc, wówczas wysyłamy nowe dane logowania na adres e-mail znajdujący się w naszej bazie.

Ostry finisz studentów kulturoznawstwa

Końcówka maja i czerwiec, pomimo wielu obowiązków wynikających z sesji egzaminacyjnej,  okazały się dla Kulturoznawstwa niezwykle owocne w wydarzenia. Studenci tego kierunku zaangażowali się w następujące inicjatywy kulturalne:

1. 24.05. 2013 – „Benefis 6-latka. Majówka w Opinogórze”,

zorganizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W „Benefisie” uczestniczyły szkoły z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego i płońskiego. Przedsięwzięcie stanowiło próbę promocji dobrych praktyk w zakresie edukacji dzieci sześcioletnich. Skierowane było przede wszystkim do rodziców dzieci pięcioletnich, aby ułatwić im podjęcie decyzji w kwestii dalszej edukacji ich dzieci. 

W majówce wzięło udział ponad 300 pięciolatków i sześciolatków wraz z rodzicami i nauczycielami. Uroczystość objęły patronatem medialnym lokalne media, m.in. „Tygodnik Ciechanowski”. Dzięki zaangażowaniu Muzeum Romantyzmu w Opinogórze część uroczystości odbyła się na terenie parku. Obok Mazowieckiego Kuratora Oświaty w „Benefisie” udział wzięli: Rzecznik Praw Dziecka, Wojewoda Mazowiecki i parlamentarzyści.

Studenci I i II roku Kulturoznawstwa w ramach wolontariatu włączyli się w następujące działania: warsztaty teatralne „Lalki i Maski” (Angelika Michalska, Aleksandra Buczek, Wanda Salwa, Patrycja Skibińska, Sylwia Jeziorska, Aleksandra Pazdrąg, Joanna Kwiatkowska), „Pastelowa wiosna” – wspólne malowanie, puszczanie baniek mydlanych (Joanna Kołpaczyńska, Paweł Bartczak, Piotr Wysocki, Kamil Siatkowski, Kamil Chodup), kolorowe buziaki – malowanie twarzy (Sylwia Sobótka, Ewa Wiśniewska, Anna Stój, Wioletta Pruchniak, Karolina Kępczyńska).

2. 28.05.2013 – projekt edukacji prozdrowotnej „Czas na zdrowie”.

Przedsięwzięciu patronowali: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rzecznik Praw Dziecka. Zasadniczym celem, jaki przyświecał projektowi było promowanie idei zdrowego stylu życia, w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej wśród dzieci młodzieży.

Studenci Kulturoznawstwa w ramach realizacji projektu przygotowali bądź współorganizowali następujące działania: konkurs jazdy na rowerach, skakanie na piłce na czas, bieg przez tor z przeszkodami, kręgle, rzuty piłką do celu, „zawody w szarfach” (Ł.Charzyński, P.Dąbkowski, A.Buczek, A.Michalska, K.Kępczyńska, W. Pruchniak, P.Skibińska, W.Salwa, S.Jeziorska, P.Bartczak, P.Wysocki, K.chodup. A.Pazdrąg, K.Siatkowski )

Fragmenty prozy Wiesława Myśliwskiego „Kamień na kamieniu” zaprezentował student II roku Radosław Kryszkiewicz.

3. 01.06.2013 – Niestum – Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka

zorganizowany przez Wójta Gminy Ciechanów pana Marka Kiwita. Impreza o charakterze rodzinnym, prowadzona przez absolwentów (Agnieszka Sobiesiak-Tolsdorf) i studentów kulturoznawstwa (Jowita Jankowska, Sylwia Sobótka, Piotr Dąbkowski), którzy przygotowali mnóstwo atrakcji: były gry, zabawy, konkursy, karaoke, przejazdy ciuchcią, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, „tańce, pląsy i swawole.  

4. 08.06.2013 – Malużyn – Festyn z okazji Dnia Dziecka i piknik rodzinny

dla dzieci w miejscowości Malużyn i Wola Młocka. Studenci Kulturoznawstwa zorganizowali gry, konkursy i zabawy („zabawy z chustą animacyjną”), malowanie twarzy, puszczanie baniek, przeciąganie liny,  skoki na skakankach, na piłkach skaczących, hula-hop, zabawy z balonami. Rozdawali również gadżety reklamowe PWSZ (zakładki do książek, piłki, długopisy, etc.). Wyróżniający się studenci: I rok: W. Salwa, J. Kwiatkowska, P. Skibińska, S. Jeziorska, K. Chodup; II rok: P. Dąbkowski, A. Stój, W. Pruchniak, K. Kępczyńska; III rok: R. Kamiński, M. Wiliński, Ł. Rajewski, M. Drążkiewicz, J. Wółkiewicz, A. Chojnowska, H. Brzózka, E. Lis, J. Bauch. 

5. 14.06.2013 – II Ciechanowski Festiwal Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych oraz Piknik Zdrowia „Daj Siebie Innym”.

Występy – studenci I roku: A. Michalska, A. Buczek

Animacje – studenci II roku: M. Bogdan, Ł. Charzyński, P. Dąbkowski, J. Jankowska, M. Pdgrudny, S. Sobótka, D. Jasińska, J. Pszczółkowska, W. Pruchniak, A. Stój, K. Kępczyńska

Kluczowym akcentem Festiwalu była Konferencja Naukowa nt. „Transplantacja Darem Życia”, w której uczestniczyli następujący studenci I i II roku: M. Bogdan, Ł. Charzyński, P. Dąbkowski, J.Jankowska. M.Podgrudny, D.Jasińska, J.Pszczółkowska, W.Pruchniak, A.Stój, K.Kępczyńska, A.Buczek, A. Michalska, S. Jeziorska, J.P. Skibińska, A. Pazdrąg.

6. Juwenalia 2013

Tegoroczne Juwenalia, wprawdzie nie przebiegały w tak spektakularny sposób jak miało to miejsce w poprzednich latach, to jednak i w tym roku nie zabrakło licznych atrakcji. Warto wspomnieć choćby o Otrzęsinach. Odbyły się one w PUB-ie „Fabryczna” i zgromadziły rekordową liczbę studentów. W czasie konkursów z nagrodami czy fantastycznej zabawy przy muzyce panowała niepowtarzalna atmosfera integracji środowiska studenckiego. Imprezę uświetniły swoją obecnością władze PWSZ z JM Rektorem na czele, wykładowcy oraz pracownicy administracyjni Uczelni. Studenci bawili się w rytmie współczesnych przebojów, parkiet pękał w szwach. Tegoroczne Juwenalia odbyły się pod nazwą „Studencie bez spiny, są drugie terminy”. Nazwa wzięła się stąd, że odbyły się one w ostatni dzień roku akademickiego, przed sesją egzaminacyjną. Tradycyjnie przed samą imprezą odbył się mecz Vip-y vs. Studenci, który pomimo zaciekłej walki skończył się remisem 4:4 i bez żadnych poważnych kontuzji. W starych Altanach przy ul. Fabrycznej można było usłyszeć ostrzejsze brzmienie takich zespołów jak Endorfina, States of sounds oraz Steel Habit, a całą imprezę otworzył znany mazowiecki bard Wojciech Gęsicki. Po części koncertowej Studenci mogli się bawić w rytmach DJ’a Twistera i Karaoke. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku całe miasto będzie mogło się z nami bawić na ciechanowskich błoniach. 

7. 27.06.2013 – „Ciechanów - wrzuć na luz i jeszcze plus”

Inicjatywa kulturalna związana z zakończeniem roku szkolnego i powitaniem wakacji. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest pani Alicja Gąsiorowska ze „Studia Fotograficznego Alicja”. Wydarzenie to promuje nasze miasto, zrzesza przyjaciół – społeczników, integruje środowiska, doskonale wpisuje się w kalendarium imprez plenerowych, uaktywnia instytucje, przedsiębiorstwa i firmy różnej branży funkcjonujące w Ciechanowie.

Uczestnicy przemaszerowali w barwnym korowodzie wzdłuż ulicy Warszawskiej na Plac Jana Pawła II. Ponieważ naczelną ideą imprezy jest wspólna zabawa przebranych w najbardziej dziwaczne stroje uczestników, zaplanowane zostały interdyscyplinarne animacje prowadzone przez klownów, szczudlarzy,  postaci z baśni, występy grup tanecznych, przemarsz trzymetrowych lal, przejazd kabrioletów i motocykli etc. Studenci I i II roku Kulturoznawstwa organizowali i obsługiwali punkty malowania twarzy (Sylwia Sobótka, Ewa Wiśniewska, Anna Stój, Wioletta Pruchniak, Karolina Kępczyńska), puszczania baniek mydlanych (Paweł Bartczak, Piotr Wysocki, Kamil Siatkowski) , malowania kredą na asfalcie (Angelika Michalska, Aleksandra Buczek, Wanda Salwa, Patrycja Skibińska, Jowita Jankowska, Sylwia Jeziorska, Aleksandra Pazdrąg). 

 

stopka