Jesteś tutaj: HomeAktualności wydziałoweStudenci pielęgniarstwa wraz z wiosną coraz bardziej aktywni…

Informacja dla nowych studentów

Drodzy studenci,

w naszej Uczelni funkcjonują platformy internetowe, służące do elektronicznej komunikacji. Są to m. in.:

  • Moodle - platforma edukacyjna, na której zamieszczane są aktualne plany zajęć oraz bieżące informacje dotyczące spraw studenckich, zaliczeń, egzaminów, itd.
  • WIRTUALNY DZIEKANAT - sprawdzanie ocen, zaległości finansowych i numerów kont
  • Katalog biblioteczny OPAC - wyszukiwanie i sprawdzanie dostępności zbiorów znajdujących się w Bibliotece Uczelnianej

Korzystanie z powyższych platform to najszybsza, a czasami jedyna droga do uzyskania niezbędnych informacji. Aby uzyskać do nich dostęp, zapoznaj się z poniższą instrukcją:

  SPOSOBY LOGOWANIA DO PLATFORM INTERNETOWYCH
(Wirtualny Dziekanat, moodle, katalog biblioteczny OPAC)

PAMIĘTAJ: konta na powyższych platformach są powiązane z Twoim nr albumu oraz adresem e-mail podanym podczas rejestracji w IRK.

Jeśli korzystasz z innego adresu e-mail, powiadom o tym dziekanat lub dział informatyczny, ponieważ jeśli utracisz dostęp do którejś z powyższych platform (problemy z zalogowaniem, zapomnisz hasła, itp.) i będzie potrzebna nasza pomoc, wówczas wysyłamy nowe dane logowania na adres e-mail znajdujący się w naszej bazie.

Studenci pielęgniarstwa wraz z wiosną coraz bardziej aktywni…

Tradycją już się stało, że wraz z nadejściem wiosny studentom pielęgniarstwa przybywa okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Mimo wielu godzin zajęć teoretycznych na uczelni, zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w podmiotach leczniczych, studenci chętnie kontynuują lub nawiązują współpracę ze szkołami, organizacjami pozarządowymi, samorządami lokalnymi, uczestnicząc w wielu imprezach edukacyjno-prozdrowotnych, które są również doskonała okazją do promocji uczelni, wydziału i oczywiście zawodu pielęgniarki…

  • 23 kwietnia 2013 r. – Żuromin - V Powiatowe Forum Zdrowia  - już po raz kolejny studenci i wykładowcy pielęgniarstwa (mgr Joanna Wierzbicka, mgr Małgorzata Zagroba), z Dziekan Wydziału dr Bożeną Ostrowską na czele, włączyli się w realizację programu Powiatowego Forum Zdrowia, tym razem organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie pod hasłem „Zdrowe bicie serca” (przypomnijmy, że IV Forum „Młodzi dla zdrowia” organizowało w grudniu 2011 roku LO w Bieżuniu). Podczas forum studenci III roku pielęgniarstwa (Malina Borkowska, Justyna Bastecka, Joanna Popławska, Katarzyna Michalska, Anna Żółtowska) zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z możliwością treningu na fantomach; wykonywali pomiary poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, masy ciała i wzrostu z wyliczaniem BMI, a mgr Joanna Wierzbicka wygłosiła prelekcję nt. zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki chorób układu krążenia. 

http://www.zuromin-powiat.pl/aktualnosci/8596-relacja-z-v-powiatowego-forum-zdrowia-zdrowe-bicie-serca

  • 24 kwietnia 2013r. – podczas I Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Rektora PWSZ, zorganizowanych na boiskach MOSiR-u,  studentki III roku pielęgniarstwa (Malina Borkowska i Joanna Popławska) oraz mgr Marzena Kubala dbały o bezpieczeństwo zawodników i uczestników turnieju.

  • 16 maja 2013 r. - podczas Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK nie mogło zabraknąć studentów pielęgniarstwa…

W dniu 16 maja w Parku im. Marii Konopnickiej odbyły się kolejne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których uczestniczyło 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Ciechanowa, Glinojecka i Gołotczyzny. Studenci pielęgniarstwa uczestniczyli w nich jako wolontariusze – pozoranci. Malina Borkowska, Asia Popławska, Karolina Raniszewska i Maciek Klencner, Michał Ratowski, Ania Żółtowska, Kasia Michalska i Krysia Zalewska, Paweł Miziewicz, Karolina Szostek i Justyna Bastecka oraz Milena Sośnicka i Natalia Łojewska pozorowali poszkodowanych  w różnych zdarzeniach i wypadkach (skok do wody na główkę, wypadek motocyklowy, omdlenie, pożądlenie przez pszczoły) oraz wymagali udzielenia pierwszej pomocy. Charakteryzacją pozorantów zajęła się Ola Dzięgielewska. Na poszczególnych stacjach sędziami były pielęgniarki i pielęgniarze oddziału intensywnej opieki medycznej oraz strażacy PSP. Sędzią Głównym zawodów od kilku lat jest mgr Wiesław Lewandowski, a Sędzią Punktowym mgr Małgorzata Zagroba. Uczestnicy zawodów mieli doskonałą okazję, aby wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a studenci po raz kolejny spisali się na 6 z plusem! Zwycięzcami Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zostali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie! 

Zdjęcia: Ola Dzięgielewska

  • 17 maja 2013 r. – Żuromin – Rejonowe Eliminacje Ogólnopolskiego XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których rywalizowały drużyny szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, odbywały się również z udziałem studentów pielęgniarstwa – Anny Żmijewskiej i Pawła Miziewicza oraz mgr Marii Kołtun – członka Zespołu Sędziowskiego zawodów.

  • 19 maja 2013 r. - Wystawa plenerowa „Kwiaty Ogrodów” w Gołotczyźnie

W niedzielę 19 maja w zabytkowym parku Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie odbyła się cykliczna już impreza plenerowa pt. "Kwiaty Ogrodów", organizowana przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Wśród wielu wystawców swoje stoisko – cieszące się dużym zainteresowaniem - mieli również studenci pielęgniarstwa Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych ciechanowskiej PWSZ. Studentki III roku (Malina Borkowska i Justyna Bastecka) pod kierunkiem mgr Małgorzaty Zagroba, dokonywały pomiarów poziomu glukozy we krwi, pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, pomiarów masy ciała i wzrostu, z wyliczaniem BMI oraz udzielały wskazówek dotyczących prozdrowotnego stylu życia. Każdy kto skorzystał z badań otrzymywał również „Kodeks walki z rakiem” oraz komiksy dla dzieci i młodzieży.

Zdjęcia: Wiesław Wernik

stopka