Jesteś tutaj: HomeAktualności

Studia Mazowieckie na 6

KWARTALNIK "STUDIA MAZOWIECKIE" NA SZÓSTKĘ!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę czasopism punktowanych na 2015 rok.

W związku z tym miło nam poinformować, że kwartalnikowi naukowemu "Studia Mazowieckie", którego PWSZ w Ciechanowie jest współwydawcą (wraz z Akademią Humanistyczną w Pułtusku), przyznano dodatkowe 2 punkty!

Zachęcamy zatem do publikowania artykułów w „Studiach Mazowieckich” (6 pkt) – szczegółowe informacje dostępne są tutaj: http://www.pwszciechanow.edu.pl/index.php/studia-mazowieckie

MSZ

Zaproszenie do publikacji artykułów naukowych

Zapraszamy do zgłaszania artykułów autorskich do publikacji w czasopiśmie naukowym "Studia Mazowieckie" (kwartalnik punktowany: 6 pkt, wydawany przez Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie).
Wymogi:

• Tekst o objętości do 1,5 znormalizowanych arkuszy wydawniczych, tj. ok. 30 stron A4, powinien zawierać następujące elementy:
    • autor/autorzy; afiliacja, krótka notka biograficzna, adres do korespondencji: e-mail oraz numer telefonu; tytuł; streszczenie; słowa kluczowe; tekst podstawowy; bibliografia załącznikowa; ew. załączniki i indeksy.
  • Recenzje: artykuł naukowy powinien zawierać 2 recenzje (druk recenzji do pobrania tutaj).

Miejsce składania artykułów:
Teksty w wersji elektronicznej (wraz z recenzjami) można dostarczać osobiście lub drogą mailową do Redakcji kwartalnika:
dr Zbigniew Ptasiewicz (redaktor naczelny), mgr Monika Szeszko-Zaborowska (sekretarz redakcji)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie
ul. Narutowicza 9, 06-400 Ciechanów
tel. (23) 672 20 50 wew. 2132

Przyszłość książki akademickiej

W piątek, 23 maja 2014 r. w ramach targów Academia, odbył się dzień Książki Akademickiej i Naukowej.

Targom towarzyszyły spotkania, seminaria i panele dyskusyjne dla wydawców akademickich i naukowych. Tematyka poruszana podczas tych spotkań dotyczyła głównie przyszłości książki papierowej oraz wyzwań związanych z nowymi technologiami (książki i media elektroniczne), np.:

1. „Książka 2020 – zmierzch druku? Czy na pewno?”
  2. „Elektroniczne edycje tekstów”
  3. „Książka naukowa i akademicka – edukacja czy e-dukacja?”
  4. „Czy nowe technologie są dobre dla rynku książki?”

Eksperci wyrazili nadzieję, że mimo słabego poziomu czytelnictwa w Polsce oraz ekspansji cyfrowych form książek, koniec epoki książek drukowanych wcale nie nastąpi tak szybko, jak to wieszczą media.