Jesteś tutaj: HomeAktualnościWykład Posła do Parlamentu Europejskiego

Prezentacje kierunków

Dzi otwrolnictwo prezentacja

Wykład Posła do Parlamentu Europejskiego

Wykład Posła do Parlamentu Europejskiego dla studentów kierunku Rolnictwo.

W dniu 05 kwietnia 2013 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie gościliśmy Posła do Parlamentu Europejskiego byłego wicepremiera i ministra rolnictwa Jarosława Kalinowskiego, który wygłosił studentom kierunku rolnictwo wykład dotyczący stanu i perspektyw polskiego rolnictwa. Słuchaczami byli studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Aleksander Sopliński, władze Uczelni oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii.

Podczas wykładu Jarosław Kalinowski przedstawił specyfikę współczesnego polskiego rolnictwa, jego rolę w Unii Europejskiej a także szanse i perspektywy jego rozwoju w oparciu o środki unijne zaplanowane na lata 2014-2020.

Po zakończonym wykładzie odpowiadał na pytania studentów, które dotyczyły m.in. rynku cukru, dopłat bezpośrednich do produkcji rolnej i nowych programów unijnych dotyczących rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce.