Jesteś tutaj: HomeAktualnościZamknięte W Kadrze

Zamknięte W Kadrze

14 stycznia 2016 r. w Ciechanowie w budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ulicy Warszawskiej 61 o godz. 17, odbyła się inauguracja wystawy fotograficznej Zbigniewa Wawrzyńskiego zatytułowana Zamknięte W Kadrze. Na wystawie nie zabrakło także przyszłych dziennikarzy z Mławy.

Zbigniew Wawrzyński jest mieszkańcem Mławy. Fotografią interesuje się od najmłodszych lat. Od ponad 40 lat dokumentuje historię zmieniających się czasów. Na swoim koncie ma już kilka wystaw zbiorowych oraz  indywidualnych  m.in. Blisko sercu czy Na szlaku. Wystawa Zamknięte W Kadrze jest wędrówką po Mławie, widzianej poprzez kadr aparatu autora. To miejsca znane mieszkańcom Mławy. Oglądamy zatem piękne zdjęcia rynku, fotografie skrzętnie wyszukiwanych detali mławskich kamienic secesyjnych, portrety mieszkańców oraz  pejzaże z nieopodal  położonego Zalewu. Odnajdujemy również zdjęcia o tematyce wiejskiej. Przedstawiają one mieszkańców pobliskich wsi oraz wykonywane przez nich  prace rolne. Dla autora jest to wystawa bardzo ważna, gdyż po raz pierwszy tworzył on pokaz wraz ze swoim synem Damianem.

Po zakończeniu wystawy studenci drugiego roku wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Mławie udali się do siedziby Tygodnika Ciechanowskiego, gdzie wspólnie z redaktorem naczelnym Ryszardem Marutem mieli możliwość obejrzenia biura zarządu i przyjrzenia się pracy dziennikarskiej.

Tekst i zdjęcia Izabella Litka