Jesteś tutaj: HomeAktualnościMiędzynarodowy projekt "Social Dreaming - History and Trauma" zakończony

Międzynarodowy projekt "Social Dreaming - History and Trauma" zakończony

4 grudnia 2015 r. na Zamiejscowym Wydziale Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie odbyła się konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt badawczy pn. "Social Dreaming - History and Trauma".

Projekt, który rozpoczął się we wrześniu br. i w którym wzięli udział m.in. studenci PWSZ, uczniowie ACK oraz I LO w Mławie, był realizowany w partnerstwie pomiędzy Centro Studi di Psicologia e Psicosomatica Clinica (Pescara, Włochy), Stacją Naukową im. prof. Stanisława Herbsta w Mławie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie.

Podczas konferencji wystąpili: doc. dr Leszek Zygner - "Wrzesień '39 w powojennej świadomości Mławy", prof. Domenico Agresta - "Trauma w psychoanalizie i historii" oraz mgr Magdalena Grzywacz - "Podobni czy różni? Polacy i Włosi o sobie i wartościach kultury". W Auli im. kom. Apoloniusza Strzeleckiego zgromadziła się młodzież oraz przedstawiciele starszego pokolenia. Jak ważny był to projekt dla społeczności lokalnej świadczyło wystąpienie Burmistrza Miasta Mławy - Sławomira Kowalewskiego, który podkreślił, że pamięć o II wojnie światowej jest niezwykle istotna dla zachowania tożsamości mieszkańców. Uczestnicy projektu otrzymali dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie.

Wyniki badań oraz treść wystąpień konferencyjnych zostaną opublikowane w "Studiach Mazowieckich" - kwartalniku naukowym współwydawanym przez Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora oraz PWSZ w Ciechanowie.

Oprac. Monika Szeszko-Zaborowska

Fot. Izabella Litka