Jesteś tutaj: HomeAktualnościPozycja Mława 1939r

Pozycja Mława 1939r

W celu upamiętnienia wybuchu II wojny światowej oraz kontynuowania obchodów związanych z Bitwą pod Mławą w auli PWSZ w Mławie przy ul. Warszawskiej 52 odbyła się 1 września  o godzinie 16.00  konferencja popularno-naukowa „Pozycja Mława 1939r.” Organizatorami konferencji byli Grupa nieformalna „Mława-miasto zabytkowe”, Stacja Naukowa im. St. Herbsta w Mławie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie. Prelegentami  biorącymi udział w konferencji byli prof. Ryszard Juszkiewicz, Wojciech Zalewski, Emil Berebecki, Dawid Zieleniewski, Robert Zaborowski.