Jesteś tutaj: HomeAktualnościRekonstrukcja Bitwy pod Mławą

Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą

Jak co roku pod koniec sierpnia w Mławie i na jej przedpolach odbyła się Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą. Wydarzenie to przyciąga każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Tym razem było podobnie. Uroczyste obchody trwały dwa dni. Pierwszego dnia w piątek 28 sierpnia wszystkie uroczystości oraz rekonstrukcje zdarzeń z okupowanej Mławy odbywały się w mieście. Zapalono m.in. 864 znicze symolizujące poległych w bitwie. Rekonstrukcja samej Bitwy pod Mławą miała miejsce w sobotę 29 sierpnia na polach pod Mławą. Tego dnia było można również oglądać zgromadzony i udostępniony zwiedzającym sprzęt wojskowy. W obchodach tych uczestniczyli również studenci PWSZ . Przedstawiciele kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna robili zdjęcia wspólnie z innymi akredytowanymi dziennikarzami pozwalając tym samym na zachowanie tych wydarzeń w naszej pamięci.