Jesteś tutaj: HomeAktualności"Jasnowłosa prowincja" - pokaz filmu i spotkanie z jego autorem

Informacja dla nowych studentów

Drodzy studenci,

w naszej Uczelni funkcjonują platformy internetowe, służące do elektronicznej komunikacji. Są to m. in.:

  • Moodle - platforma edukacyjna, na której zamieszczane są aktualne plany zajęć oraz bieżące informacje dotyczące spraw studenckich, zaliczeń, egzaminów, itd.
  • WIRTUALNY DZIEKANAT - sprawdzanie ocen, zaległości finansowych i numerów kont
  • Katalog biblioteczny OPAC - wyszukiwanie i sprawdzanie dostępności zbiorów znajdujących się w Bibliotece Uczelnianej

Korzystanie z powyższych platform to najszybsza, a czasami jedyna droga do uzyskania niezbędnych informacji. Aby uzyskać do nich dostęp, zapoznaj się z poniższą instrukcją:

  SPOSOBY LOGOWANIA DO PLATFORM INTERNETOWYCH
(Wirtualny Dziekanat, moodle, katalog biblioteczny OPAC)

PAMIĘTAJ: konta na powyższych platformach są powiązane z Twoim nr albumu oraz adresem e-mail podanym podczas rejestracji w IRK.

Jeśli korzystasz z innego adresu e-mail, powiadom o tym dziekanat lub dział informatyczny, ponieważ jeśli utracisz dostęp do którejś z powyższych platform (problemy z zalogowaniem, zapomnisz hasła, itp.) i będzie potrzebna nasza pomoc, wówczas wysyłamy nowe dane logowania na adres e-mail znajdujący się w naszej bazie.

"Jasnowłosa prowincja" - pokaz filmu i spotkanie z jego autorem

W środę 1 października o godzinie 17:00 w Auli PWSZ odbędzie się projekcja filmu „Jasnowłosa prowincja” z udziałem i wstępem współtwórcy tego obrazu - Jacka Kubiaka.

 To nawiązanie do wystawy „Wypędzeni 1939…”, którą od 26 sierpnia Mławianie mogą oglądać w holu Auli Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej przy ul. Warszawskiej 52 w Mławie.„Jasnowłosa prowincja” (Polska, Niemcy 2009, 75 minut, scenariusz Jacek Kubiak, Janusz Zemer, reż. Jacek Kubiak, Klaus Salge),  to obraz doceniony przez różne gremia w Polce i w Niemczech. Film ten  jest dokumentalną relacją o deportacjach obywateli polskich z ziem wcielonych do Rzeszy. Tłem dla historii trzech głównych bohaterów są losy setek tysięcy wysiedlanych Polaków i Żydów i setek tysięcy sprowadzanych na ich miejsce Niemców etnicznych z sowieckiej strefy wpływów w Europie wschodniej. Bohaterami są Helmut Steinitz, poznański Żyd, ocalały z Zagłady, Dieter Bielenstein, Niemiec z Łotwy, którego rodzina żyła podczas wojny w Poznaniu na zagrabionym Polakom mieniu, oraz Henryk Jaszcz, Poznaniak. Pan Henryk spędził wojnę w Ostrowcu Świętokrzyskim, dokąd wysiedlono jego rodzinę. Film miał premierę zagraniczną na antenie niemiecko-francuskiego kanału ARTE.  Film będzie wyświetlany 1 października o godzinie 17:00 w Auli PWSZ. Wstęp bezpłatny.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

stopka