Jesteś tutaj: HomeAktualnościWizyta Pana Prezydenta Lecha Wałęsy

Wizyta Pana Prezydenta Lecha Wałęsy

4 czerwca 2014 roku do Mławy przybył  prezydent Lech Wałęsa. Była to już druga wizyta przewodniczącego ,,Solidarności'' w tym mieście . Były prezydent  został zaproszony przez burmistrza Mławy pana Sławomira Kowalewskiego oraz rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i Mławie pana doc. dr  Leszka Zygnera.

Spotkanie, w wypełnionej po brzegi auli mławskiego PWSZ, rozpoczęło się o godz. 18:00. Na początku głos zabrali rektor oraz burmistrz, którzy powitali pana Lecha Wałęsę. Następnie głos zabrał prezydent, który wygłosił krótki  wykład na temat „Mławska droga do wolności” .  Po zakończeniu przemówienia zebrani w auli goście, zadawali pytania, na które przywódca Solidarności z chęcią odpowiadał. Po niespełna godzinnym wykładzie pan prezydent przemieścił się do mławskiego ratusza, a następnie przemaszerował pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby tam złożyć kwiaty.

Na zakończenie wizyty  pan prezydent Lech Wałęsa przemówił do zebranych Mławian oraz zaproponował kolejne spotkanie „robocze”. Wizyta przebiegła bez żadnych zakłóceń, w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Mateusz Grześkiewicz
Arkadiusz Czarnecki