Jesteś tutaj: HomeAktualnościWizyta Pana Prezydenta Lecha Wałęsy

Informacja dla nowych studentów

Drodzy studenci,

w naszej Uczelni funkcjonują platformy internetowe, służące do elektronicznej komunikacji. Są to m. in.:

  • Moodle - platforma edukacyjna, na której zamieszczane są aktualne plany zajęć oraz bieżące informacje dotyczące spraw studenckich, zaliczeń, egzaminów, itd.
  • WIRTUALNY DZIEKANAT - sprawdzanie ocen, zaległości finansowych i numerów kont
  • Katalog biblioteczny OPAC - wyszukiwanie i sprawdzanie dostępności zbiorów znajdujących się w Bibliotece Uczelnianej

Korzystanie z powyższych platform to najszybsza, a czasami jedyna droga do uzyskania niezbędnych informacji. Aby uzyskać do nich dostęp, zapoznaj się z poniższą instrukcją:

  SPOSOBY LOGOWANIA DO PLATFORM INTERNETOWYCH
(Wirtualny Dziekanat, moodle, katalog biblioteczny OPAC)

PAMIĘTAJ: konta na powyższych platformach są powiązane z Twoim nr albumu oraz adresem e-mail podanym podczas rejestracji w IRK.

Jeśli korzystasz z innego adresu e-mail, powiadom o tym dziekanat lub dział informatyczny, ponieważ jeśli utracisz dostęp do którejś z powyższych platform (problemy z zalogowaniem, zapomnisz hasła, itp.) i będzie potrzebna nasza pomoc, wówczas wysyłamy nowe dane logowania na adres e-mail znajdujący się w naszej bazie.

Wizyta Pana Prezydenta Lecha Wałęsy

4 czerwca 2014 roku do Mławy przybył  prezydent Lech Wałęsa. Była to już druga wizyta przewodniczącego ,,Solidarności'' w tym mieście . Były prezydent  został zaproszony przez burmistrza Mławy pana Sławomira Kowalewskiego oraz rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i Mławie pana doc. dr  Leszka Zygnera.

Spotkanie, w wypełnionej po brzegi auli mławskiego PWSZ, rozpoczęło się o godz. 18:00. Na początku głos zabrali rektor oraz burmistrz, którzy powitali pana Lecha Wałęsę. Następnie głos zabrał prezydent, który wygłosił krótki  wykład na temat „Mławska droga do wolności” .  Po zakończeniu przemówienia zebrani w auli goście, zadawali pytania, na które przywódca Solidarności z chęcią odpowiadał. Po niespełna godzinnym wykładzie pan prezydent przemieścił się do mławskiego ratusza, a następnie przemaszerował pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby tam złożyć kwiaty.

Na zakończenie wizyty  pan prezydent Lech Wałęsa przemówił do zebranych Mławian oraz zaproponował kolejne spotkanie „robocze”. Wizyta przebiegła bez żadnych zakłóceń, w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Mateusz Grześkiewicz
Arkadiusz Czarnecki

stopka