Jesteś tutaj: HomeAktualnościWyłoniliśmy najlepszych matematyków!

Wyłoniliśmy najlepszych matematyków!

12 kwietnia Zamiejscowy Wydział Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie gościł najlepszych matematyków ze szkół ponadgimnazjalnych Północnego Mazowsza i powiatu nidzickiego. Młodzież zmierzyła się w konkursie matematycznym "ELMAT". Poziom był bardzo wysoki.

Spośród 70 osób, które wzięły udział w pierwszym (internetowym) etapie konkursu wyłoniono 29 najlepszych. To właśnie oni 12 kwietnia rywalizowali o podium. Uczniowie mieli do rozwiązania 5 trudnych zadań.

Poziom konkursu można określić na czwórkę z plusem, a to świadczy o dużych umiejętnościach uczestników - mówi mgr Ewa Król, nauczyciel akademicki, współorganizator konkursu.

Najlepszym z najlepszych okazał się Krzysztof Wojciechowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Drugie miejsce zajął Jakub Wysocki - reprezentant Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Na podium zmieściła się także Alicja Szerszyńska także z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody ufundowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie.

W programie konkursu było także zwiedzanie wydziału i poznanie oferty edukacyjnej uczelni, a także wykład prof. dr. hab. inż. Wojciecha Kornety dotyczący zastosowaniu matematyki we współczesnej nauce. Ogromną atrakcją było spotkanie z ppłk.Zdzisławem Smardzewskim, wykładowcą na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, który przybliżył uczniom tematykę kryminologii. Młodzież miała okazję zobaczyć technikę zbierania odcisków palców, czy sposoby tworzenia portretów pamięciowych.