Jesteś tutaj: HomeAktualnościPodwójny jubileusz prof. Ryszarda Juszkiewicza

Podwójny jubileusz prof. Ryszarda Juszkiewicza

26 lutego w auli im. Apoloniusza Strzeleckiego w Zamiejscowym Wydziale Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie PWSZ w Ciechanowie profesor Ryszard Juszkiewicz obchodził 90. urodziny oraz 50-lecie działalności naukowej.

Jubilata swoją obecnością zaszczycili znamienici goście: przedstawiciele uczelni z prof. Leszkiem Zygnerem na czele, senator RP Jan Maria Jackowski,  posłanka Anna Cicholska, burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. Samorząd powiatowy reprezentowała wicestarosta Barbara Gutowska, Mirosław Koźlakiewicz. Obecny był również współzałożyciel PWSZ i jeden z pierwszych wykładowców prof. Benon Dymek oraz wiele innych osób – samorządowców, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, przyjaciół i znajomych profesora. Podczas uroczystości laudację na cześć profesora Juszkiewicza wygłosił jego przyjaciel ks. prof. Michał Grzybowski z Płocka. Część artystyczną przygotowało małżeństwo Marty i Pawła Stawińskich. Zaśpiewali profesorowi oraz zgromadzonym gościom kilka piosenek, opowiadając nimi muzyczną historię życia jubilata.