Jesteś tutaj: HomeAktualnościPromocja Uczelni w Bieżuniu

Promocja Uczelni w Bieżuniu

W dniu 1 grudnia w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu odbył się wernisaż wystawy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Warszawie pt. "Codzienny heroizm – o Polakach ratujących Żydów", któremu towarzyszył wykład Prodziekana mławskiego Wydziału dra Arkadiusza Mellera pt. "Wkład polskich zakonnic w ratowanie Żydów podczas II wojny światowej - na przykładzie Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi".

Ogromnym zaszczytem była obecność p. Witolda Topolewskiego wraz z małżonką, który 20 kwietnia 2017 roku odebrał w Warszawie wyróżnienie Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, przyznaną jego rodzicom za uratowanie pochodzącej z Bieżunia Żydówki Mindzi Kirszenbaum.
Wśród gości znaleźli się również ksiądz proboszcz Tomasz Ozimkowski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu Sławomir Kosin, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Henryk Grześkiewicz, seniorzy oraz młodzież licealna i gimnazjalna.

Wydarzenie to było także okazję do promocji Uczelni wśród bieżuńskiej społeczności.

Wystawę można oglądać w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.