Jesteś tutaj: HomeAktualnościStudenci III roku w odwiedzinach Grup Producenckich.

Informacja dla nowych studentów

Drodzy studenci,

w naszej Uczelni funkcjonują platformy internetowe, służące do elektronicznej komunikacji. Są to m. in.:

  • Moodle - platforma edukacyjna, na której zamieszczane są aktualne plany zajęć oraz bieżące informacje dotyczące spraw studenckich, zaliczeń, egzaminów, itd.
  • WIRTUALNY DZIEKANAT - sprawdzanie ocen, zaległości finansowych i numerów kont
  • Katalog biblioteczny OPAC - wyszukiwanie i sprawdzanie dostępności zbiorów znajdujących się w Bibliotece Uczelnianej

Korzystanie z powyższych platform to najszybsza, a czasami jedyna droga do uzyskania niezbędnych informacji. Aby uzyskać do nich dostęp, zapoznaj się z poniższą instrukcją:

  SPOSOBY LOGOWANIA DO PLATFORM INTERNETOWYCH
(Wirtualny Dziekanat, moodle, katalog biblioteczny OPAC)

PAMIĘTAJ: konta na powyższych platformach są powiązane z Twoim nr albumu oraz adresem e-mail podanym podczas rejestracji w IRK.

Jeśli korzystasz z innego adresu e-mail, powiadom o tym dziekanat lub dział informatyczny, ponieważ jeśli utracisz dostęp do którejś z powyższych platform (problemy z zalogowaniem, zapomnisz hasła, itp.) i będzie potrzebna nasza pomoc, wówczas wysyłamy nowe dane logowania na adres e-mail znajdujący się w naszej bazie.

Studenci III roku w odwiedzinach Grup Producenckich.

           Dnia 30 maja br. Studenci III roku rolnictwa specjalności – zarządzanie w agrobiznesie mieli okazję odwiedzenia Grup producenckich Pieczarek oraz Jabłek. Pierwszym miejscem, jakie wizytowali było przedsiębiorstwo „Unikost SP. J.”, znajdujące się nieopodal Siedlec, specjalizujące się w produkcji podłoża do uprawy pieczarki.

           Studenci zostali oprowadzeni po bardzo dobrze wyposażonym i nowoczesnym obiekcie. Kolejnym punktem była firma „R&J Sztandera”. Należy zaznaczyć, że należy ona do nielicznych firm w Polsce, która specjalizuje się w produkcję podłoża fazy II oraz III, a także samych pieczarek. Można było zobaczyć na własne oczy jak wygląda hala uprawowa pieczarki, najnowocześniejsze techniki zbioru oraz stan i wielkości poszczególnych rzutów.
           W każdej hali uprawowej za odpowiednią temperaturę powietrza, wilgotność oraz poziom dwutlenku węgla odpowiada wiele systemów technologicznych, tak, aby zapewnić optymalne warunki dla wzrostów owocników pieczarek. Kontrolę nad nimi sprawują elektroniczne sterowniki klimatu.
           Przed ostatnim punktem wyjazdu była Grupa Producentów Pieczarek Grzybowy Raj, w której to odbywa się pakowanie i magazynowanie w chłodniach zebranych wcześniej, i schłodzonych
w krótkim czasie pieczarek (temperatura owocników wewnątrz wynosi około 2 0C). Następnie studenci udali się do południowej części województwa mazowieckiego – Grupy Producenckiej Owoców i Warzyw WIL-SAD. To właśnie tam mogli zaobserwować jak wygląda segregacja, przechowywanie oraz konfekcjonowanie jabłek, które później trafiają do dalszego obrotu. Przechowywane są tam tylko owoce najwyższej jakości – o odpowiedniej średnicy, z określoną powierzchnią rumieńca, z odpowiednimi parametrami wewnętrznymi oraz bez uszkodzeń.
           Podczas wyjazdu studentom towarzyszyli Prorektor dr inż. Grzegorz Koc , Kierownik Zakładu Rolnictwa doc. dr inż. Robert Rudziński oraz specjalista naukowo-techniczny mgr inż. Sebastian Dalecki.
           Studenci oraz opiekunowie bardzo dziękują przedstawicielom firm za umożliwienie odwiedzenia zakładów, przekazaną fachową wiedzę oraz miłą i serdeczną atmosferę!

stopka