Jesteś tutaj: HomeAktualnościAkcja charytatywna na rzecz Karola Prusakiewicza w czasie Powiatowego Dnia Strażaka w Glinojecku

Przedstawiciele Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie - studenci bezpieczeństwa wewnętrznego - wzięli udział w Powiatowym Dniu Strażaka odbywającym się 14 maja 2017 r. w Glinojecku. Obchodom Dnia „Rycerzy Świętego Floriana” towarzyszyły uroczystości związanie z 120-tą rocznicą powstania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej i 100-ą – Orkiestry Dętej. Jednak studentom bezpieczeństwa wewnętrznego uczestniczącym w Powiatowym Dniu Strażaka, przyświecał jeszcze jeden cel. Był nim udział w akcji charytatywnej na rzecz jednego z ich kolegów – Karola Prusakiewicza, który uległ wypadkowi w czasie udzielania pomocy innemu kierowcy. Od mamy Karola dowiedzieliśmy się, że jego stan bardzo powoli się poprawia, że żywi nadzieję, że wróci do normalnego życia, jednak w dalszym ciągu wymaga on intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji.