kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 17 listopad 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

SUKCES STUDENTÓW ELEKTRONIKI

Studenci Zamiejscowego Wydziału Elektroniki Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych wzięli udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie EIFtronic 2017 organizowanym przez Vilniaus Kolegijos w Wilnie. Zawodnicy uczestniczyli w sprawdzianie wiedzy teoretycznej i trzech konkurencjach praktycznych: programowanie procesorów jednoukładowych, montaż układu elektronicznego i pomiary wzmacniacza.

Team w składzie Łukasz Dziakiewicz, Kamil Maruszewski, Adrian Lewandowski, Piotr Marcinkowski pod opieką mgr inż. Marka Próchniaka zajął w konkursie bardzo dobre III miejsce. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zasłużone zwiedzanie starego pięknego Wilna. Między innymi katedry wileńskiej, kościoła św. Piotra i Pawła, Ostrej Bramy, Pałacu Władców. Trzeciego, ostatniego dnia wyjazdu zorganizowano bardzo ciekawą wycieczkę do wileńskiej wieży telewizyjnej. Wieża o wysokości 327 metrów, to najwyższa wolno stojąca budowla w kraju, zajmowana przez litewskie centrum radiowe i telewizyjne wyjątkowo udostępnione tego dnia do zwiedzania. Na parterze czynna jest wystawa fotograficzna poświęcona pamięci 14 osób, które zginęły podczas tragicznych wydarzeń w Wilnie w styczniu 1991 r. Krzyże i pomniki przed wejściem upamiętniają walkę o niepodległość. Wieża, pod którą w styczniu 1991 roku zginęli młodzi Litwini, broniąc świeżo ogłoszonej niepodległości, stała się symbolem walki o suwerenność państwa litewskiego. Dwóch młodych ludzi, którzy wówczas zginęli to studenci Vilniaus Kolegijos – uczelni, w której gościliśmy.
          Na wysokości 165 m znajduje się restauracja oraz obrotowy taras widokowy. W słoneczną pogodę można stąd zobaczyć panoramę Wilna i okolic w promieniu 50 km.