kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 23 listopad 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

NOWOROCZNE SPOTKANIE W PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ W CIECHANOWIE

W dniach od 1 do 7 lutego w ramach współpracy Samorządów ze szkolnictwem wyższym odbyły się spotkanie kierownictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie na czele z Rektorem doc. dr Leszkiem Zygnerem ze starostami powiatów i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych.

Celem spotkań była wymiana informacji między Uczelnią a Samorządami Powiatowymi i szkolnictwem ponadgimnazjalnym. Omawiane zostały kierunki rozwoju Uczelni, oraz informacje dotyczące zatrudnienia absolwentów. Poza tradycyjnymi kierunkami dotychczas istniejącymi w Uczelni, wskazano na dostosowywanie nowo uruchamianych kierunków studiów, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu młodzieży, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele Uczelni za pośrednictwem dyrektorów szkół zwrócili się z zaproszeniem do uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych o udział w konkursach, wykładach popularnonaukowych, oraz zajęciach otwartych organizowanych przez pracowników naukowych na wydziałach uczelni. Skierowali też zaproszenie do wszystkich, którzy planują podjąć studia, i zapewnienie że w Uczelni otrzymają wszechstronną pomoc umożliwiającą ukończenie studiów i uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera bądź licencjata.