kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 17 listopad 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie została zakwalifikowana do uczestnictwa w projekcie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt MNiSW zakłada sześciomiesięczne praktyki studenckie, które powstaną z połączenia obecnie prowadzonych trzymiesięcznych praktyk obowiązkowych na studiach o profilu praktycznym (zwanych kursowymi) i dodatkowych trzymiesięcznych płatnych praktyk pilotażowych, realizowanych w ramach Projektu.
W projekcie obowiązuje tryb konkurencyjny. Studenci, instytucje (zakłady pracy) wraz z opiekunami zakładowymi oraz opiekunowie uczelniani, muszą przejść przez proces rekrutacji, by zakwalifikować się do projektu. Trzy procedury rekrutacyjne wraz z formularzem zgłoszeniowym, regulaminem i opisem projektu, znajdują się w ogłoszeniach na stronie Uczelni.

Zapraszamy do uczestnictwa w Projekcie

Student zakwalifikowany do projektu może otrzymać stypendium przez okres 5 miesięcy, w wysokości 2.300,60zł za miesiąc praktyki, liczony jako 20 dni roboczych odbytej praktyki.

Projekt ma na celu wypracowanie jednolitego sposobu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych mógłby być wprowadzony jako rozwiązanie systemowe dla wyższych szkół zawodowych, na pierwszym stopniu studiów na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Projekt będzie realizowany do czerwca 2018 roku.

Dodatkowe informacje można uzyskać w dziekanatach wydziałów.

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem opracowanym i udostępnionym nam przez PWSZ w Elblągu, zawierającym podstawowe informacje o projekcie:

Szczegółowe informacje o projekcie, zawarte są na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dostępne pod adresem: