kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 23 listopad 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

Czytaj całość

Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego na Międzynarodowej Konferencji na temat MENA

Grupa studentów II roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne wzięła udział w VI Międzynarodowej Konferencji pt. Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe w regionie MENA - bezpieczeństwo kulturowe „Bałkański Patchwork”, zorganizowanej przez Fundację El Karama. Konferencja odbyła się 6 października 2016 r. w Polskiej Akademii Nauk.

Studenci zaproszeni zostali przez dr Magdalenę El Ghamari (Prezes Fundacji El Karama), która co roku uczestniczy w organizowanych w PWSZ seminariach „Bezpieczeństwo i Obronność RP na początku XXI w.”, a towarzyszył im mgr Paweł Pyrzyński – członek Komitetu Naukowego Konferencji, Pełnomocnik Rektora ds. programu Erasmus+ i współpracy z zagranicą.

Region MENA (Middle East and North Africa – Bliski Wschód i Północna Afryka) to obszar niezwykle ważny pod względem geopolitycznym i równie niespokojny. Konflikty międzynarodowe, spory lokalne, różnorodność kulturowa i etniczna spowodowały, iż jest on jednym z najbardziej interesujących dla badaczy regionów świata. Jest on również szczególnie ważny w kontekście ostatnich ruchów migracyjnych oraz wydarzeń o charakterze terrorystycznym.

Podczas Konferencji, studenci mieli okazję zapoznać się zarówno z podejściem naukowym i badawczym do regionu MENA, jak również wysłuchać relacji osób, które region ten poznały z perspektywy uczestnika wydarzeń (np. pana Bartosza Bącala, dziennikarza i korespondenta wojennego z Kosowa, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Iraku).

Szczegóły dotyczące tej i innych organizowanych przez Fundację konferencji znaleźć można na stronie www.el-karama.pl oraz profilu Fundacji na Facebooku.