kandydat

informator2018

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 19 październik 2018.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

Podyplomowe Studia

Uwaga studenci PWSZ Ciechanów i absolwenci szkół wyższych wszystkich typów spoza naszej Uczelni!

Zakład Pedagogiki i Kształcenia Pedagogicznego Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych PWSZ Ciechanów ogłasza rekrutację na Podyplomowe Studia Przygotowujące do Wykonywania Zawodu Nauczyciela od 1 października semestru jesienno-zimowego roku akademickiego 2016/2017!

Miejsce i czas trwania studiów podyplomowych nadających uprawnienia pedagogiczne:

• Zakład Pedagogiki i Kształcenia Pedagogicznego PWSZ Ciechanów, ul. Wojska Polskiego 51, 06-400 Ciechanów (siedziba Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych)
  • czas trwania: trzy semestry: dwa semestry roku akademickiego 2016/2017 i semestr jesienny roku akademickiego 2017/2018
  • termin odbywania zajęć: w dniach zajęć studiów niestacjonarnych kierunku pedagogika Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych
  • termin składania dokumentów do 30.09.2016

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z uchwałami nr 191/IV/2016 i nr 193/IV/2016 likwidacji ulega Studium Pedagogiczne, a dotychczasowe Studia Podyplomowe Przygotowujące do Wykonywania Zawodu Nauczyciela zostają włączone do Zakładu Pedagogiki i Kształcenia Pedagogicznego Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych. Nie ulegają zmianie zasady kształcenia w ramach powyższych studiów, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Poniżej podajemy szczegółowe zasady przyjmowania kandydatów. Informujemy, że studia zostaną uruchomione wtedy, jeśli zbierze się grupa co najmniej 20 osób chętnych do odbywania takich studiów. Jeśli nie, rekrutacja będzie ponowiona, tak aby móc rozpocząć studia od lutego 2017 roku, od semestru wiosenno-letniego.

Wszelkich informacji udziela dr Daniel Bartosiewicz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe zasady przyjmowania kandydatów:

Kandydaci spoza Uczelni, absolwenci szkół wyższych wszystkich typów

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe nadające uprawnienia pedagogiczne składają w sekretariacie studiów:

1) kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie internetowej PWSZ Ciechanów w zakładce „Internetowa rejestracja kandydatów – Dla kandydatów – Do pobrania - Pobierz formularz rejestracji kandydatów na studia podyplomowe - Studia podyplomowe (formularz i kwestionariusz),
2) odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
3) kopię suplementu wydawanego przy ukończeniu studiów (słuchacze, którzy nie otrzymywali suplementów, kserokopie stron indeksu z uzyskanymi wpisami zaliczeń, egzaminów i praktyk)
4) dwa zdjęcia

Studenci PWSZ Ciechanów:

2) zaświadczenie wydane przez Dziekanat potwierdzające fakt bycia studentem na danym roku studiów
3) dwa zdjęcia

Możliwość odbywania ww. studiów dotyczy studentów wszystkich wydziałów i roczników.

Odpłatność:

Studenci i pracownicy PWSZ – 700 zł za semestr, pozostali – 1000 zł za semestr + opłata rekrutacyjna (wszyscy) – 100 zł.