kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 22 listopad 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

Czytaj całość

STUDENCI III ROKU EKONOMII PONOWNIE MISTRZAMI PWSZ W CIECHANOWIE W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 12 kwietnia 2017 roku w Hali MOSiR w Ciechanowie odbyły się IV Mistrzostwa PWSZ w Ciechanowie w piłce siatkowej. W tegorocznym turnieju wzięło udział siedem drużyn reprezentujących poszczególne wydziały i kierunki studiów. W zespołach mogły grać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Najliczniejszą reprezentację wystawił kierunek Ekonomii – 3 zespoły (I, II i III rok).

Zespoły w fazie grupowej rywalizowały w dwóch grupach, grając systemem każdy z każdym. Następnie wygrywający grupę A, grał w półfinale z drużyną z drugiego miejsca grupy B i odwrotnie.

Wyniki po fazie grupowej:

GRUPA A

1. Inżynieria I rok – 8 pkt
  2. Informatyka II rok – 5 pkt
  3. Ekonomia II rok – 5 pkt
  4. Ekonomia I rok – 0 pkt

GRUPA B

1. Ekonomia III rok – 6 pkt
  2. Rolnictwo I rok – 3 pkt
  3. Pedagogika I rok – 0 pkt

W półfinałach drużyna Inżynierów I roku pokonała studentów Rolnictwa z I roku 2:0, zaś Ekonomia z III roku wygrała 2:0 z Informatyką z II roku. W meczu o V miejsce Ekonomia z II roku pokonała 2:1 Pedagogikę z I roku. W walce o III miejsce Informatyka z II roku pokonała Rolnictwo z I roku 2:0.
            W wielkim finale spotkały się drużyny, które wcześniej wygrały swoje grupy i mecze półfinałowe. Mecz między Ekonomią III roku a Inżynierią I roku był bardzo zacięty, a o wygranej tych pierwszych zadecydował tie – break do 12, tym samym studenci III roku Ekonomii obronili tytuł mistrza z ubiegłego roku, zdobywając cenny puchar.
           Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Kobyliński z I roku Inżynierii, a zawodniczką Milena Rogozińska z I roku Pedagogiki. Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli III pierwsze miejsca, otrzymali okolicznościowe medale.
           Turniej dostarczył wielu sportowych emocji. Drużyny walczyły do końca, ale zawsze z zachowaniem zasad fair play. Zawody sędziowali: Cezary Drzewiecki, Mirosław Boniakowski oraz Kamil Wiktorski.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję mistrzostw.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Ekonomia III rok