Jesteś tutaj: HomeAktualności

UWAGA !

 

W związku ze zmianą nazwy uczelni oraz nadaniem jej imienia Ignacego Mościckiego Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie ogłasza konkurs na nowe logo uczelni skierowany do studentów oraz pracowników. Wszelkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie. 

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1 - Formularz dla studentów (wersja edytowalna)

Załącznik nr 2 - Formularz dla pracowników (wersja edytowalna)


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU


 

Uniwersytet Dziecięcy w roku akademickim 2018/2019

ud13 października 2018 o godzinie 10.00 po raz trzeci w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie na Wydziale Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym. W obecności Senatu zaproszonych gości i rodziców prawie pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 5 do 9 lat zostało pasowanych na studentów przez JM Rektora prof. dr hab. Leszka Zygnera. Z rąk Prorektora dr Grzegorza Koca studenci odebrali indeksy- symbol przynależności do braci studenckiej, a od dziekana Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych dr Bożeny Ostrowskiej otrzymali birety. Studenci, ich rodzice i opiekunowie, zaproszeni goście oraz studenci kierunku pedagogika po wysłuchaniu Gaudeamus igitur wzięli udział w wykładzie inauguracyjnym zaprezentowanym przez mgr Marzenę Drzewiecka pt. „Od mazowieckiej nauczycielki do dwukrotnej noblistki – Maria Skłodowska - Curie”.

Teraz najmłodszych studentów czeka już tylko poznawanie świata i siebie, rozwijanie zainteresowań, odkrywanie pasji i oczywiście dobra zabawa. Wszystko to będzie miało miejsce w salach wykładowych, warsztatach i laboratoriach Uczelni. Studenci będą uczestniczyli w zajęciach z różnych dziedzin i dyscyplin. Tematy zajęć to m.in. „Ach ta chemia!”, „ Co zrobić w chwili zagrożenia życia?”, „Jak dbać o bezpieczeństwo?”. Powodzenia!

Czytaj więcej: Uniwersytet...

Koniec roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Dziecięcym w PWSZ

DSC 0186 I znowu czerwiec! Szybkim krokiem zbliżają się wakacje. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie zajęcia kończą nie tylko dorośli studenci, ale również ci dużo młodsi. 9 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych już po raz drugi miało miejsce zakończenie roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym. W tym roku Uniwersytet ukończyło 59 dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Po wysłuchaniu Gaudeamus igitur w obecności Senatu PWSZ, dyrektorów i przedstawicieli miejskich przedszkoli, szkół, zaproszonych gości i rodziców najmłodsi członkowie braci studenckiej z rąk Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Leszka Zygnera odebrali Dyplomy Ukończenia Uniwersytetu Dziecięcego. Z rąk prorektora dr Grzegorza Koca najmłodsi studenci otrzymali pamiątkowe „Żaczki”, zaś dziekan dr Bożena Ostrowska wręczyła im nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Koniec roku...

Spotkanie z dramą - Miasteczko postaci, czyli rzecz o tolerancji

"Miasteczko postaci" czyli rzecz o tolerancji.

Drama miała na celu rozwijanie postaw społecznych, uświadamianie sobie przez dzieci różnic między nimi i pokazanie, że różnice wcale nie są czymś złym. Dzieci uczyły się też sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, konfliktowych, oraz tego do kogo można się zwrócić, kto może pomóc gdy ktoś mi robi przykrość, gdy źle się czuję.

Wykorzystywaliśmy też niewerbanalne środki wyrazu i ruchy ciała, rąk, mimikę, spojrzenie, gest. „Bajka o ciepłym i puchatym” - jak ważne w naszym życiu są dobre, miłe i serdeczne gesty. Doskonaliliśmy tez umiejętności współdziałania w grupie tworząc własne Miasteczka Postaci o nazwach : "Przyjaźń”, „Miłość”, „Dobroć”, „Tolerancja", "RADOŚĆ".

Czytaj więcej: Spotkanie z dramą...

Jak dbać o bezpieczeństwo?

W trakcie ostatniego zjazdu Uniwersytetu Dziecięcego odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa (VII spotkanie  21 kwietnia 2018). Nasi najmłodsi studenci stanęli przed niezwykle ambitnym zadaniem jakim było poszukiwanie zagrożeń w otaczającym ich świecie: w domu, szkole, przedszkolu, na wycieczce, itp. Następnie zajęli się sposobami ich przezwyciężania i rozwiązywaniem różnorodnych zagadek. Celem tej części zajęć było rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia przy użyciu różnorodnych zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku. Najważniejszym zagadnieniem tych zajęć były jednak warsztaty kryminalistyczne.

Czytaj więcej: Jak dbać o...

Zadziwiający świat maszyn i urządzeń

Dnia 24.03.2018r. w ramach Uniwersytetu Dziecięcego odbyły się zajęcia pt „ Zadziwiający świat maszyn i urządzeń”

ud masz

Prowadzący – mgr inż. Sebastian Dalecki przy współudziale mgr inż. Przemysława Krawczyka, mgr inż. Wojciecha Sosnowskiego oraz mgr inż. Piotra Kaczmarczyka przybliżyli techniki wytwarzania różnych przedmiotów oraz zaprezentowali nowoczesne maszyny do ich wyrobów.

Studenci mieli okazję poznać metody przetwarzania tworzyw sztucznych oraz metali. Podczas zajęć wykorzystywane były m.in. nowoczesne centra obróbcze metali – tokarka i frezarka CNC, przemysłowa szlifierka magnesowa do płaszczyzn, prasy: mechaniczna i hydrauliczna, wytłaczarka do tworzywa sztucznego. Przeprowadzony został pokaz wytwarzania za pomocą druku 3D oraz metody spajania i cięcia za pomocą automatów spawalniczych, zgrzewarek czy cięcie plazmą. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania!

stopka